Disassemble 50JR22 GT50JR22 50A 600V TO-3P IGBT field effect single tube 10MM foot  20PCS -1lot
4.618+ sold
0% OFF
Buy on AliExpress
You will be redirected to AliExpress to complete your purchase
Specifications
Brand Name
KEEZEL
Origin
Mainland China
High-concerned chemical
None
Condition
New
Type
Voltage Regulator
Supply Voltage
600V
Dissipation Power
NONE
is_customized
Yes
Operating Temperature
Application
Alarm
Package
TO-3P
Product Description
Other electronic components catalog
Transistor TO247 TO220 TO126 TO263 TO252 TO92 TO251
IC ATMEL 74 Series IC DIP SOP QFP PLCC MSOP TSOPDiode SOT23 SOT223
You also can send message to
olga005@ic-olga.com Email
Sky-pe kavenolga11
What-App +86-13829576523 .
.................... == BOM .............
OLGA company store KEEZELwelcome to our shopTransportation processing:
US/UK/Australia10-30 business days
Canada12-30 business daysBrazil/South America
20-40 business daysItaly / France / Spain / Germany / Eastern Europe
Cargo quality assurance
1. - One year warranty.
Our goal is to satisfy our customers.
We can only upload 3000 models
If you need more items
Pros & Cons
Pros
  • High 600V voltage and 50A current rating for robust power handling
  • TO-3P package with 10MM foot for easy mounting
  • New condition, bulk 20PCS lot for cost savings
  • Customizable and suitable for voltage regulators and alarms
Cons
  • No specified dissipation power or operating temperature
  • Limited application details beyond general voltage regulation
  • Disassembled units may require testing
  • Origin Mainland China may involve longer shipping times
Common Questions
What is the package type and pin spacing for this IGBT transistor?
The package is TO-3P with 10MM foot spacing, suitable for high-power applications.
What are the voltage and current ratings of the 50JR22 GT50JR22 IGBT?
It supports 600V supply voltage and 50A current handling as a single tube field effect transistor.